Dentus
Rezerwuj termin on-line
Bezpłatny przegląd
Mediraty

Stomatologia estetyczna

Dołącz do grona zadowolonych, pewnych siebie ludzi o śnieżnobiałym uśmiechu. Umów się już dzisiaj na wybielanie lampą Beyond. Serdecznie zapraszamy do wizyty w jednym z naszych gabinetów stomatologicznych w Gdyni lub w Gdańsku. Gwarantujemy doskonałe efekty!

Wybielanie zębów metodą Beyond

Zdrowie jamy ustnej i piękno zębów są bardzo ważne dla postrzegania siebie i innych oraz umacniają pewność siebie. Kolor i biel zębów są wskaźnikiem osobistego zdrowia, ważne więc, by nasz wizerunek był pełen życia i młodości. Bielsze zęby poprawiają samopoczucie: częściej się uśmiechamy, stajemy się bardziej pewni siebie. Perfekcyjny uśmiech stał się społecznym wyznacznikiem dobrego samopoczucia oraz samorealizacji w życiu zawodowym. Coraz więcej pacjentów poszukuje skutecznej i bezpiecznej metody na poprawienie jakości uśmiechu, dlatego też wybielanie zębów stało się integralną częścią zabiegów stomatologicznych.

Środki wybielające działają na zasadzie utleniaczy. Utleniaczem najczęściej jest nadtlenek wodoru. W procesie utleniania związki organiczne zawarte w strukturze zęba przekształcane są w prostsze związki, które wpływają na zmianę absorpcji energii świetlnej przez szkliwo. Ząb odbija mniej światła, co stwarza efekt wybielenia. Zmiany, jakie stwierdzono w strukturze szkliwa po wybieleniu są na podobnym lub nawet niższym poziomie niż wywoływane przez napoje o niskim pH, np. colę, która sprzyja demineralizacji, czyli odwapnieniu zęba.

Do wybielania w gabinecie stomatologicznym stosuje się nadtlenki mocznika i wodoru o stężeniu ok. 35%. W celu przyspieszenia reakcji utleniania stosuje się źródło światła, jak np. halogenową lampę Beyond.

Przeciwwskazania do wybielania:

Nadwrażliwość zębów, znaczny ubytek szkliwa, obecność rozległych wypełnień, wypełnienia z amalgamatu, alergia na nadtlenki, odczyn lub reakcja alergiczna na środki chemiczne lub pomocnicze, ciąża i okres karmienia piersią.

Etapy wybielania zębów, czyli co robimy krok po kroku

  • Umów się telefonicznie na bezpłatną wstępną konsultację.
  • Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi przegląd jamy ustnej i poinformuje Cię o ewentualnych zabiegach poprzedzających wybielanie oraz o przebiegu samego wybielania.
  • Jeżeli będzie to konieczne, lekarz usunie kamień nazębny i profesjonalnie oczyści zęby.
  • Zabieg wybielania trwa około jedną godzinę i polega na trzykrotnym (po 15 minut) nałożeniu specjalnego żelu na zęby oraz naświetleniu go lampą Beyond.
  • Po opuszczeniu gabinetu możesz się bez wstydu szeroko uśmiechać! Efekt wybielenia zębów jest natychmiastowy, a skuteczność jest przez nas gwarantowana. Skala wybielenia jest zależna od indywidualnych czynników fizjologicznych
  • Po zabiegu może wystąpić krótkotrwała nadwrażliwość zębów, ustępująca zazwyczaj po około 12 godzinach. Plomby w zębach się nie wybielają, wypełnienia znajdujące się w widocznych miejscach trzeba wymienić na jaśniejsze.
  • Efekt wybielenia utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników fizjologicznych, diety i higieny jamy ustnej od kilku miesięcy do kilku lat.

Zakres naszych usług

Kliknij interesującą Ciebie usługę, aby uzyskać o niej bardziej szczegółowe informacje.