Dentus
Rezerwuj termin on-line
Bezpłatny przegląd
Mediraty

Stomatologia estetyczna

W gabinetach Dentus w Gdańsku i Gdyni ofertę zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej wzbogaciliśmy o wybielanie zębów lampą Beyond. Ta metoda pozwala na rozjaśnienie uśmiechu o kilka do nawet kilkunastu tonów już podczas jednej wizyty u stomatologa.

Wybielanie zębów Beyond – na czym to polega?

Ładne, zadbane zęby kojarzą nam się z urodą, ale i zdrowiem. Biały i nieskrępowany uśmiech odejmuje lat i dodaje pewności siebie. Współczesna stomatologia estetyczna oferuje pacjentom nieinwazyjne metody poprawy koloru uzębienia, dzięki którym już po kilkudziesięciu minutach spędzonych na fotelu dentystycznym mogą zapomnieć o kompleksach. Biały uśmiech wpływa na postrzeganie siebie, podnosi poczucie własnej atrakcyjności i poprawia samopoczucie. Człowiek zaczyna częściej się uśmiechać, co sprawi, że otoczenie będzie postrzegało go jako osobę pogodną, miłą, godną zaufania. Nic więc dziwnego, że wybielanie zębów stałą się dziś integralną częścią zabiegów stomatologicznych. Metoda Beyond pozwala na uzyskanie wyników już podczas jednej wizyty. W Trójmieście metoda ta dostępna jest w gabinetach Dentus w Gdańsku oraz w Gdyni.

Jak to działa?

Środki stosowane w stomatologicznych preparatach wybielających działają na zasadzie utleniania, dzięki czemu przebarwienia stopniowo znikają. Najczęściej stosowanym utleniaczem jest nadtlenek wodoru. Nie inaczej jest w przypadku wybielania zębów lampą Beyond. Lekarz dentysta nakłada na zęby pacjenta preparat z nadtlenkiem wodoru o stężeniu ok. 35%, uprzednio zabezpieczając dziąsła. Oczy pacjenta chronione są okularami. Następnie zęby zostają wyeksponowane na działanie światła lampy Beyond, pod wpływem którego dochodzi do utleniania przebarwień. Całkowity czas zabiegu trwa kilkadziesiąt minut.

Związki organiczne zawarte w strukturze zęba zostają przekształcone na prostsze, które zmieniają absorpcję światła przez szkliwo. Ząb odbija mniej światła, przez co wydaje się bielszy. Zmiany w strukturze szkliwa po zabiegu wybielającym są znikome i tak naprawdę nie różnią się od tych wywoływanych przez napoje o niskim poziomie pH, np. colę.

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

  • nadwrażliwość
  • znaczne ubytki szkliwa
  • rozległe wypełnienia
  • wypełnienia amalgamatowe
  • alergia na nadtlenki wodoru i mocznika
  • reakcje alergiczne na środki pomocnicze stosowane podczas zabiegu
  • ciąża i okres karmienia piersią

Uwaga, wybielaniu nie ulegną wypełnienia stomatologiczne oraz rozwiązania protetyczne. Dlatego należy wziąć pod uwagę konieczność ich wymiany w celu dostosowania do nowego koloru uzębienia, szczególnie jeżeli znajdują się one w przednich odcinkach, widocznych podczas mówienia i uśmiechu.

Wybielanie w stomatologii estetycznej – krok po kroku

Krok 1:
Bezpłatna konsultacja (po wcześniejszym umówieniu). Lekarz stomatolog wykona przegląd jamy ustnej i uprzedza pacjenta o potencjalnych zabiegach poprzedzających oraz o przebiegu samego procesu w gabinecie. Co ważne, zabiegowi można poddać wyłącznie zdrowe i wyleczone z próchnicy zęby.

Zęby powinny także być wolne od kamienia i osadów. Jeżeli zajdzie taka konieczność, lekarz wykona usuwanie kamienia (skaling) i profesjonalnie oczyści zęby pacjenta.

Krok 2:
Zabieg wybielania zębów lampą Beyond. Wizyta trwa około godziny i polega na trzykrotnym (po 15 minut) nakładaniu na zęby specjalnego, aktywnego żelu i naświetlaniu go lampą.

Krok 3:
Pacjent może cieszyć się efektem natychmiastowego rozjaśnienia uśmiechu. Skala różnicy w odcieniach przed i po jest uwarunkowana indywidualnymi czynnikami fizjologicznymi i może być inna dla różnych pacjentów.

Krok 4:
Dieta i pielęgnacja dla podtrzymania efektów. Przez kilka dni po zabiegu pacjent może odczuwać delikatną nadwrażliwość zębów. Wrażenie to przeminie, jednak doraźnie można stosować pasty i płukanki do zębów z problemem nadwrażliwości.

Bardzo ważne jest, aby w ciągu kilku dni po zabiegu utrzymywać tzw. białą dietę, a więc unikać spożywania produktów silnie barwiących, takich jak soki owocowe, czerwone wino czy czarna kawa, ponieważ może dojść do przebarwień. Efekt zabiegu, w zależności od indywidualnych czynników oraz diety i stylu życia może utrzymać się od kilku miesięcy do około dwóch lat.

DENTUS Gabinety Stomatologiczne

Zakres naszych usług

Kliknij interesującą Ciebie usługę, aby uzyskać o niej bardziej szczegółowe informacje.