Dentus
Rezerwuj termin on-line
Bezpłatny przegląd
Mediraty

RTG zębów

Nowoczesna diagnostyka radiologiczna to bardzo ważny element współczesnej stomatologii. Dzięki zdjęciom RTG lekarz stomatolog może dokładnie ocenić stan zębów, korzeni i otaczających je tkanek. Badanie jest bezbolesne, a aparaty najnowszych generacji pozwalają na uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu, przy minimalnej dawce promieniowania rentgenowskiego.

W gabinetach stomatologicznych Dentus w Gdańsku i Gdyni pacjenci mają możliwość wykonania zdjęć punktowych – od ręki, bez skierowania i bez konieczności przygotowania. Gabinety Dentus dysponują aparaturą do zdjęć RTG zębów pracujących w technologii radiowizjografii cyfrowej, co oznacza, że emitują one ograniczoną dawkę promieniowania, a uzyskany obraz jest od razu widoczny na monitorze komputera. W ten sposób stomatolog może dowolnie zmniejszać lub powiększać zdjęcie, regulować jego kontrast oraz jasność, a dzięki temu zobaczyć zdecydowanie więcej, niż w przypadku prześwietleń na tradycyjnej kliszy. Ponadto zdjęcia uzyskane w technologii cyfrowej mogą być wygodnie archiwizowane, np. na nośnikach w postaci płyt bądź w pamięci komputera. Dzięki ograniczonej dawce promieniowania w wielu przypadkach możliwe jest wykonywanie prześwietleń stomatologicznych także u dzieci czy nawet kobiet ciężarnych.

W przypadku zdjęć innych niż punktowe pacjenci gabinetów Dentus w Gdańsku i Gdyni kierowani są także na:

  • pantomogram (zdjęcie panoramiczne),
  • RTG cefalometryczne,
  • TK (tomografię komputerową).

RTG zębów jest ważnym elementem diagnostyki problemu oraz sporządzania planu leczenia: zachowawczego, kanałowego, protetycznego, chirurgicznego, ortodontycznego czy implantologicznego. Dzięki prześwietleniu lekarz stomatolog może dokładnie ocenić stan kości i tkanek okołowierzchołkowych, obecność i usytuowanie zębów zatrzymanych i niewyrzniętych, przebieg leczenia endodontycznego, ilość i gęstość kości oraz wiele innych aspektów, niezbędnych do uwzględnienia w planie leczenia.

DENTUS Gabinety Stomatologiczne

Zakres naszych usług

Kliknij interesującą Ciebie usługę, aby uzyskać o niej bardziej szczegółowe informacje.