Dentus
Rezerwuj termin on-line
Bezpłatny przegląd
Mediraty

Leczenie kanałowe

Nagły, intensywny i rwący ból zęba może świadczyć o zaawansowany, przewlekłym zapaleniu miazgi. Ból bywa pulsujący, może nasilać się nocą oraz w pozycji leżącej. W takiej sytuacji należy jak najprędzej zgłosić się do stomatologa, gdyż może to być ostatni moment na uratowanie zęba przed ekstrakcją.

Stan zapalny miazgi wywołują bakterie próchnicowe. Zlekceważona próchnica doprowadza w konsekwencji do przewlekłych zmian okołowierzchołkowych, co objawia się intensywnym bólem, a także przetokami ropnymi i obrzękiem policzka. Miazga to bogato unerwiona tkanka w komorze zęba, zwana potocznie nerwem zęba. Podrażnienie jej wywołuje ból. W stanach zapalnych czy zgorzelinowych miazgi pomóc może tylko leczenie kanałowe.

Współczesna endodoncja pozwala na odratowanie większości zębów głęboko zniszczonych przez próchnicę. Jeszcze kilkanaście lat temu tak chore zęby skazywane były na usunięcie. Dziś, po leczeniu kanałowym, mogą dalej spełniać swoją funkcję, a nawet stanowić podstawę do wielu komfortowych rozwiązań protetycznych.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Mówiąc w uproszczeniu leczenie kanałowe polega na otwarciu komory zęba, usunięciu chorej miazgi, a następnie dezynfekcji i wypełnieniu kanałów korzeniowych w zębie. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, leczenie w Gabinetach Stomatologicznych Dentus w Gdyni i Gdańsku przebiega szybko, sprawnie i bez komplikacji. Korzystamy m.in. z mikroskopu stomatologicznego, który pozwala nam na precyzyjne odszukanie, opracowanie i wypełnienie wszystkich kanałów korzeniowych, również takich, które mogłyby nie być dokładnie widoczne w zwykłym obrazowaniu RTG.

Endodoncja pozwala błyskawicznie pozbyć się bólu zęba. W ciągu kilku dni po leczeniu pacjent może odczuwać ból lub dyskomfort przy nagryzaniu. Jest to związane z podrażnieniem tkanek podczas opracowywania kanałów, jak również z toczącym się wciąż stanem zapalnym, który musi zostać wyleczony. Tego rodzaju ból nie jest powodem do niepokoju. Gdyby utrzymywał się dłużej, można zgłosić się do stomatologa.

DENTUS Gabinety Stomatologiczne

Zakres naszych usług

Kliknij interesującą Ciebie usługę, aby uzyskać o niej bardziej szczegółowe informacje.